Informácie o nás

 

V našej rodine sme mali vždy psíka, väčšinou nemeckého ovčiaka, ale raz to bol aj anglický kokeršpaniel.  Ja som poľovník a túžil som po poľovnom psovi, ktorý by ma sprevádzal na poľovačkách a prechádzkach po revíre. 

Vždy ma priťahovalo plemeno weimarský krátkosrstý stavač. Zameral som svoju pozornosť na inzeráty, kde chovatelia ponúkali na predaj šteniatka tohto plemena. V tom čase ponúkala na predaj šteniatka aj chovateľská stanica Budafa. Dohodol som sa s majiteľom stanice p. Ľudovítom Nagyom a v marci 2006 som sa vybral pozrieť na tieto šteniatka. Keď som dorazil do Holíc (pri Dunajskej Strede), kde sídli chovateľská stanica Budafa, a uvidel šteniatka, hneď som vedel, že naprázdno neodídem.  Chcel som sučku a tie boli dve – Betty a Beky. Veľmi sa mi páčila tá s fliačikom na prsiach a predĺženou mordou. Po chvíľke pozorovania šteniatok bolo rozhodnuté. A od 11. marca 2006 sa stala novým členom našej rodiny sučka Betty Budafa (narodená 19.01.2006).

Po príchode domov si ju obľúbili všetci členovia rodiny. Venoval som sa jej každú voľnú chvíľu. Zo začiatku sme sa len hrali, ale postupne ako rástla sme začali s výcvikom a pobytom v prírode. Výcvik bol zameraný na základnú poslušnosť a na skúšobné disciplíny podľa skúšobného kynologického poriadku pre poľovné psy. Popri výcviku sme absolvovali rôzne výstavy a skúšky.